گر قصد استفاده از خدمات باربری و اتوبار را دارید و تعدادی گل و گیاه در منزل و یا محل کار خود دارید که می خواهید آنها را به سلامت و با اطمینان به محل جدید حمل کنید، حتما موارد زیر را رعایت کنید:

- گلدان و یا ظروف گیاهان را بنا به نوع و جنس آنها اعم از شیشه ای، پلاستیکی، فایبرگلاس و یا چوبی دسته بندی کنید. در مورد ظرف و گلدان های شیشه ای تا حد امکان نهایت دقت را در طول اسباب کشی را بکار ببرید. 


- پیش از شروع اسباب کشی به گیاهان و گل ها (غیر از گیاهان بیابانی مانند کاکتوس) آب بدهید اما در این کار زیاده روی نکنید. در حدی که خاک آنها کمی مرطوب باشد و پس از اسباب کشی حداقل تا چند روز نیازی به آبیاری نداشته باشند. 


- گلدان های کوچک تهیه و گل ها را در آنها بگذارید و تا جای ممکن جای آنها را در جعبه های اسباب کشی، محکم نمایید. ضمنا حتما فضای خالی درون جعبه را هم با استفاده از موادی مثل فوم یا روزنامه پر کنید تا هنگام حرکت ماشین اسباب کشی، گلدان ها تکان نخورند و خاک آنها در کارتن نریخته و همچنین ساقه و برگ های گیاهان با تکان های ماشین، آسیب نبینند. 


- گذاشتن گیاهان در خودروی باربری  را جزء مراحل آخر بگذارید و به کارگر حمل بار که مسئول این کار است، تاکید کنید که نهایت دقت را در این کار نشان دهد. 
- اگر قصد حمل بار به شهرستان را دارید، سعی کنید زمانی را جهت باربری و اسباب کشی انتخاب کنید که کمترین نوسانات و تغییرات دمای هوا در آن روز باشد تا بر اثر سرما یا گرمای ناگهانی، گیاهان به مشکلی برنخورند و سالم به مقصد برسند. 


- اگر تعداد گل ها و گیاهان شما کم و اندازه گلدان هایشان هم بزرگ نیست، می توانید با خودروی شخصی خودتان آنها را به محل جدید جمل کنید. 

 

با همه این اوصاف ممکن است روزهای اولیه پس از اسباب کشی، نیاز به تعویض خاک گیاه باشد، بنابراین می توانید مراحل زیر را در فرصت مناسبی انجام دهید:


- برگه های روزنامه و یا چندین کاغذ باطله در جایی که می خواهید خاک گلدان را عوض کنید، پهن نمایید.

 
- گلدان جدید را آماده کرده و در بخشی از آن محل قرار دهید. 


- خاک جدید و مواد مغذی تقویتی که می خواهید پای گل بریزید، را در دسترس قرار دهید تا بتوانید به سرعت با استفاده از آن خاک گل را عوض کنید. 


- پایین ترین بخش گلدان را با کمی خاک ساده پر کرده و بقیه آنرا با استفاده از ترکیب خاک جدید و ماد تقویتی پر کنید و گیاه را خیلی آرام در گلدان یا ظرف جدید قرار دهید بطوری که ساقه های آن کاملا در خاک قرار گیرد. 

لوگوی باربری و اتوبار نوید بار

جستجو در سایت

اخبار باربری و اتوبار نوید بار